O mnie

Poznajcie mnie bliżej

Paulina Patro

Nazywam się Paulina Patro. Ciekawostką jest moje nazwisko. Pas trop w języku francuskim brzmi jak Patro i oznacza nie za dużo, nie za mało, w sam raz czyli balans.

No cóż, nazwisko zobowiązuje 🙂

Pracując przez 17 lat w firmach farmaceutycznych, w dziale sprzedaży doskonale poznałam smak codziennego pośpiechu, presji (zewnętrznej lub wewnętrznej) oraz długotrwałe zmęczenie. Odnosząc stale sukcesy na średnich i wyższych stanowiskach, będąc jednocześnie mamą (dwójki dzieci), partnerką, przyjaciółką doświadczyłam wypalenia zawodowego… i to dwukrotnie!

Głębokie przeświadczenie o tym, że istnieje inna droga w byciu zaangażowanym pracownikiem i jednocześnie zachowującym równowagę pomiędzy pasją, a zdrowiem skłoniło mnie do poszukiwań.

Odkryłam, że można przeżyć swoje życie zawodowe i prywatne zachowując balans, wyznaczając granice.

Jako Coach EMCC (European Mentoring & Coaching Council) wspieram swoich klientów w dokonywaniu zmiany, tak jak tego oczekują. Tematyka naszych spotkań dotyczy sfery prywatnej jak i biznesowej.

Prowadzę również sesje mentoringowe, w zależności od potrzeb klienta.

Zajęcia “Optymizm w zarządzaniu” dla Building Information Modelling Manager  na Politechnice Śląskiej na  Wydziale Architektury które mam przyjemność prowadzić to kolejny element mojego osobistego dobrostanu.

Pasjonuje mnie psychologia pozytywna, filozofia, filmy, książki o wspomnianej tematyce oraz człowiek.

Kocham być blisko natury oraz lubię spędzać czas wolny podczas spacerów – najlepiej leśnych.

Jak członkini Polskiego Towarzystwa Kąpieli Leśnych zapraszam na LASOterapię którą się pasjonuję i promuje kontakt z przyrodą jako jeden z elementów dobrostanu.

Jestem czynną fanką pilatesa, codziennym praktykiem Calligraphy Health System, zapewniając tym samym dbałość o dobrostan fizyczny.

Wzrost samoświadomości i techniki redukcji stresu własnego pokazały mi, że we mnie tak jak i w każdym z nas tkwi moc do tego aby w swoje życie wnieść spokój, radość przy jednoczesnym wykonaniu swojej pracy.

Wierzę, że wszystko się ze sobą łączy, wszyscy jesteśmy częścią czegoś większego niż my sami. Dbając o siebie dbam o Ciebie. Spajam części w całość. To daje mi poczucie sensu.

Bycie w dobrostanie, odnalezienie swojego złotego środka jest kluczem do spełnionego życia.

2006-2011

Przedstawiciel farmaceutyczny

Diagnosis, Zakłady farmaceutyczne Polfa Łódź

11.2011-03.2018

Specjalista ds. kluczowych klientów

Urgo Polfa Łódź

04.2018-08.2019

Specjalista ds. kluczowych aptek

Urgo Polfa Łódź

09.2019-2023

Kierownik ds.kluczowych klientów

Urgo

01.2022

Wykładam "Optymizm w zarządzaniu" na Politechnice Śląskiej na kierunku BIM

04.2022

Obecnie Social media strategist dla Corporate Wellnes

06.2022

Powstaje Patro-Sfera

Moje dlaczego

Z jakiego powodu  zajmuje się dobrostanem w miejscu pracy? .

Pomysł wziął się z mojej osobistej historii.
Kilka lat temu odnosząc ogromne sukcesy w sprzedaży, trwających kilka lat, zapomniałam o sobie…
Doprowadziłam mój organizm do wycieńczenia fizycznego, co wpłynęło również na sferę psyche.

Zmiany w moim kręgosłupie doprowadziły do tego iż nie mogłam chodzić, tak po prostu, w jednej chwili stałam się osobą niepełnosprawną, obciążającą wszystkich wokół … Trwało to kilka tygodni zanim mnie zoperowano. Przez ten czas, leżąc i patrząc w sufit przemyślałam wiele.

W początkowej fazie choroby znajoma, nie wiedząc nic o moim stanie przesłała mi takie zdanie: „Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy gdy zrozumie, że życie jest tylko jedno”.

I tak właśnie było ze mną, jest nadal 🙂

Gdy zaczęłam długą rehabilitację postanowiłam wprowadzić zmiany. W wielu obszarach mojego życia. 
Zdecydowałam się pójść na studia podyplomowe na Akademię Leona Koźmińskiego. Kończąc „Psychologię biznesu”, dowiedziałam się o nowo powstałym kierunku, “Pozytywna organizacja – Well-being (dobrostan) i zdrowie w miejscu pracy”.

Dzięki dodatkowym kursom nabyłam wiedzę w tematyce dobrostanu w miejscu pracy jak i w indywidualnym zastosowaniu.

Zmieniłam swoje życie, nauczyłam się dbać o swoje zdrowie rozumianym wieloaspektowo.

Zauważyłam, że jest wiele osób które oczekują wsparcia w obszarze dobrostanu. Często nie wiedzą od czego zacząć lub stosują chwilowe działania które nie prowadzą do wyrobienia zdrowych nawyków.

W dobie zagrożeń w postaci wypalenia zawodowego, spadku zaangażowania czy Wielkiej Rezygnacji nie wyobrażam sobie braku dzielenia się wiedzą którą już mam i którą stale poszerzam.
To moja pasja którą dzielę się prowadząc moją firmę.